Zakup okna pcv przez sklep internetowy

Montaż okien – zlecić firmie czy zrobić samemu?

logo okna premium

Sklep internetowy z oknami

Większości z nas mogłoby się wydawać że na to pytanie odpowiedź może brzmieć jednoznacznie – zlecić firmie. Otóż do niedawna wybór ten był całkowicie logiczny. Argumentem który jednoznacznie skreślał samodzielny montaż była różnica w stawce VAT. Dla przykładu Okno typowe 150x150cm uchylno rozwierane + rozwierane które netto kosztuje 654zł (sprawdziliśmy ceny w 10 firmach, taka była najniższa cena za Okno O34 na profilu veka Perfectline), brutto bez montażu kosztowałoby 797zł, natomiast z montażem należałoby doliczyć cenę za montaż (średnia stawka na rynku to 25zł za metr obwodu) co przy 6 metrach obwodu daje nam 150zł. Razem cena brutto z montażem wychodzi zatem 860zł czyli 63zł drożej niż samo Okno bez montażu. Różnica na tyle mała że nie opłaca się kupować okna bez montażu ponieważ sam koszt materiału do zamontowania takiego okna to ok. 25zł zostaje nam zatem 38zł oszczędności. Wydawałoby się że jest to gra nie warta świeczki.

Wydawałoby się ale nie jest tak do końca. Sprzedawcy w cenie takiego okna uwzględniają zawsze cenę pomiaru Okna (paliwo i czas), czasu poświęconego na sporządzenie oferty, koszty telefonów , pracowników, wynajęcia lokalu oraz co stanowi największą część narzutu – narzut zabezpieczający błąd pomiarowy. Znaczy To że jeżeli powyższe Okno w produkcji kosztuje 555zł trzeba przyjąć że jedno takie Okno na ok. 50szt zostanie zwrócone z przyczyny błędnego zamówienia (np. zły wymiar, zły podział okna, etc). Zatem jak widzimy pomijając powyższe formalności moglibyśmy mieć Okno o 100zł taniej na sztuce. Ale przecież wiadomo że nie otworzymy specjalnie produkcji aby wykonać 15szt do naszego nowo budowanego domu. Istnieje jednak rozwiązanie, a jest nim zakup Okien w wyspecjalizowanych sklepach internetowych które zajmują się tylko przyjęciem konkretnego zlecenia od Klienta i wykonaniem stolarki okiennej zamówionej i wymierzonej przez niego (o tym jak samemu wymierzyć okna można przeczytać w innym naszym artykule) oraz dostarczeniem mu jej na plac budowy. Zaletą tego rozwiązania jest pominięcie wszystkich powyższych kosztów pośrednich. Taki sklep internetowy znajdziemy pod adresem http://oknapremium.net . Oczywiście wciąż będzie różnica w wysokości stawek VAT, ale w tym przypadku cena za Okno jest o tyle niższa że różnica w cenie okna z montażem zmieni się diametralnie, zaś w przypadku kupna Okien na firmę kosztem jest dla nas kwota netto i tu nawet nie muszę pisać o zaletach takiego rozwiązania.

Jeżeli już wiemy że okna możemy kupić dużo taniej to przejdźmy do ponownych obliczeń. Przypomnijmy że zlecając Okno 150×150 z montażem w budynku w stanie surowym zapłacimy 804zł netto czyli brutto 860zł. Kupując to samo Okno w sklepie internetowym zapłacimy 508zł netto (cena producenta w sklepie internetowym) czyli 625zł brutto – do tej kwoty należy doliczyć koszt montażu. Do zamontowania tego okna będziemy potrzebowali z narzędzi: wiertarkę, wkrętarkę i pistolet do pianki (jak zamontować Okno przeczytać można w innym naszym artykule) natomiast z materiałów to ok. 1/3 pianki PU ale wiadomo że trzeba kupić całą więc koszt to ok. 20zł brutto (w przypadku materiałów ze względu na niskie kwoty wymieniał będę kwoty brutto z 23% VAT) oraz ok. 10 kotew czyli ok. 6zł brutto. Zatem Koszt okna z materiałem do jego zamontowania to 653zł brutto. Tutaj różnica pomiędzy firmą która zaoferowała to Okno najtaniej z montażem a samodzielnym rozwiązaniem, z montażem we własnym zakresie wychodzi już 207zł przy cenach brutto oraz dużo więcej przy cenach netto. Jednak niektórzy z was pewnie słusznie zastanawiają się – a co z samym montażem? Przecież ktoś musi to Okno zamontować? I oczywiście mają rację. Różnica wynosi 200zł ale za te 200zł na jednej sztuce w końcu ktoś nam musi to okno zamontować (lub możemy zrobić to samemu). Natomiast że różnica w takiej kwocie to gra warta świeczki by się trochę wysilić niech świadczy poniższy rachunek: Zamontowanie okna typowego, którym posługiwaliśmy się uprzednio to ok. godzina pracy dla niewprawionego montażysty zatem z prostego rachunku wynika że w ciągu 12h wstawi takich Okien 12. Przeciętny dom to ok. 15szt Okien i Drzwi balkonowe. Można przyjąć że pierwsze Okno zajmie montażyście godzinę, jednak nabierając wprawy każde następne zajmie już znacznie krócej, zatem powinien się on wyrobić w 12h. Dodam że ekipa 2 wprawionych montażystów jest w stanie zamontować spokojnie 30okien w ciągu dnia. Wracając do naszych 15 sztuk Okien z których na każdym zaoszczędzimy 2000zł czyli razem 3000zł i co najmniej drugie tyle jeżeli kupujemy okna na firmę ze zwrotu podatku. Za 3000zł możemy zapłacić ok. 15 dniówek przeciętnego budowlańca który mógłby wstawić nam te okna Lub możemy kupić wkrętarkę akumulatorową oraz wiertarkę wysokiej klasy i pistolet do pianki – razem ok. 750zł i wciąż zostaje nam 2250zł w kieszeni w ciągu zaledwie jednego dnia. Któż z nas nie chciałby tyle zarabiać? Na pewno większość. Takim prostym sposobem jest to możliwe lub jeszcze więcej w przypadku gdy posiadamy już jakieś narzędzia lub mamy możliwość ich pożyczenia. Zaletą takiego rozwiązania jest także to że sami będziemy starać się aby Okno zamontowane było jak najlepiej, nie będziemy oszczędzać pianki ani kotew dla paru złotych, jak to robi większość firm montażowych.

Pamiętajmy także że nawet zlecając montaż profesjonalnej firmie montażowej nie mamy gwarancji że za robotę nie wezmą się amatorzy o czym wielokrotnie przekonałem się w praktyce. Na pierwszy rzut oka, wszystko może wyglądać ok., jednak wady montażowe zaczną ujawniać się po montażu kiedy Firma nie będzie już istniała a my będziemy stratni o kwotę montażu.
Zapraszamy do sklepu http://oknapremium.net gdzie oprócz Okien w cenach producenckich, dostaniemy także tańsze materiały oraz narzędzia do montażu Okien. Dla stałych klientów dodatkowe rabaty oraz gratisy. Zachęcamy również do porównywania cen u nas i u lokalnych sprzedawców i producentów Okien, ponieważ różnica w cenie może być znacznie wyższa niż w powyższych kalkulacjach.
Dla lepszego zobrazowania oszczędności, różnice pokazuje poniższa tabelka:

Rozwiązanie: Kupujemy okno z montażem u najtańszego lokalnego producenta lub dilera Kupujemy okna przez internet i montujemy własnymi środkami Różnica
Koszt netto okna: 654zł 508zł 146zł
Koszt netto montażu: 150zł 20zł (koszt pianki) 130zł
Razem netto: 804zł 528zł 276zł
Razem brutto: 860,28zł 647zł 213,28zł
(VAT 7%) (VAT 23%)

Nasz sklep internetowy z oknami pcv: http://oknapremium.net

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.