Wymiana okien

Wymiana okien wcale nie musi się wiązać z uciążliwością i bałaganem jeżeli spełnimy kilka podstawowych warunków.

1. Zabezpieczenie miejsca gdzie będziemy wymieniać okno np folią malarską umożliwi po wykonanym montażu okna szybkie doprowadzenie do porządku miejsca wokół okna.

2. Używanie odpowiednich narzędzi do sytuacji. Należy unikać cięcia muru szlifierkami itp. podczas gdy niemal bezpyłowo można skuć np tynk młotkiem lub sds’em.

wymiana okna3. Staramy się pianować okno możliwie najszybciej aby móc obrabiać okna jeszcze tego samego dnia.

4. Przy demontażu okna staramy się nie naruszyć za bardzo glifów wokół okna, co znacznie uprości i przyśpieszy później obróbkę.

5. Zakładanie kątowników i listew przyokiennych znacznie przyśpiesza obróbkę oraz powoduje że jest ona wykonana równo i gładko ponieważ listwa prowadzi packę po równej linii.

6. Pamiętajmy bo miejsce pianowania jak i samą pianę po nałożeniu zraszać wodą, przyśpieszy to jej skórkowanie i schnięcie.

7. Zawsze do pianowania zakładamy zakładamy skrzydła, i sprawdzamy ich funkcjonowanie, unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek związanych ze złym osadzeniem.

8. Należy wziąć pod uwagę aby pod oknem zostawić odpowiedni odstęp co najmniej na grubość parapetu.

Oczywiście trzymanie się powyższych wskazówek nie spowoduje że wymiana okien będzie szła szybko i bezproblemowo. Ważne jest aby ekipa była wprawiona i doświadczona oraz dbała o czystość i higienę w pracy a wtedy efekt wymiany okien będzie satysfakcjonujący.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.