Montaż okna na mrozie

Szron na szybieZa oknami mróz, w wielu przypadkach także i tuż przed oknami. Wiele osób zaskoczonych mrozami może już nieco późno ale bierze się za zakup nowej stolarki do swojego mieszkania. Trudno się im dziwić. Przy temperaturze minus 20stopni, przy starym oknie można trzymać lody bez obawy że się rozmrożą. Jednak wymiana okien przy takich temperaturach to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa.

Istnieje jedno zasadnicze ograniczenie.

Piana montażowa musi być aplikowana w ściśle określonych temperaturach. Co prawda istnieją specjalne pianki przeznaczone do montażu zimą jednak z doświadczenia wiem że pianka która przeznaczona jest do stosowania od -10stopni jest to wartość troche przesadzona. Piankę taką należy włożyć najlepiej do wiadra z gorącą wodą. Wówczas jest szansa że montaż może zakończyć się powodzeniem. Mimo że pianka da się aplikować należy jeszcze zastanowić się nad komfortem pracy montażysty który jest znikomy, ale zakładając że jest ubrany ciepło, w grube rękawice, może jakoś uda się wykonać nasz montaż.

Tak więc jak widzimy wszystko się da zrobić. Najbardziej zimowe pianki jakie widziałem były do aplikacji od -18 stopni, i myślę że realnie dało by się nimi zamontować okno w temperaturze -10 do -15 stopni. Poniżej tej temperatury szansa jest już niestety znikoma, a bynajmniej nie życzę nikomu montować okna w takiej temperaturze.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.