Montaż okien na folie okienne (ciepły montaż)

przekrój-ciepły montażW tym temacie chciałbym poruszyć kwestię folii okiennych służących do tak zwanego ciepłego montażu. Najbardziej znaną marką w tej kwestii jest oczywiście niemiecka firma Illbruck. Ich taśmy są bodajże pierwszymi które pojawiły się na naszym rynku. Nie długo później pojawiły się taśmy soudal oraz innych producentów. Nie tak dawno miała w Polsce miejsce premiera naszych rodzimych taśm pod nazwą Integra model Gold oraz Silver oferujące ciepły montaż.

taśma okienna integra gold

taśma okienna integra gold

Folie integra to materiał który niczym nie ustępuje powyższych firmą, a dodatkowo posiada szereg dodatkowych cech które daje im przewagę nad konkurencją. Podstawowym atutem w stosunku do konkurencji jest zastosowany butyl. Posiada on znacznie lepsze właściwości klejące aniżeli taśmy illbrucka czy suodala. Nie ma właściwie potrzeby stosowania środków gruntujących, gdyż trzyma się on muru i bez tego, chociaż w taśmach konkurencji jest to wymóg. Inaczej taśma szybko odpada.

Taśmy integra są stosunkowo grube i widać solidne wykonanie. Wadą taśm jest to, że nie posiadają one taśmy klejącej z obu stron, co czyniło by je bardziej uniwersalnymi i nie trzeba by się zastanawiać przy ich zakupie jak będziemy montować okno. Jednak ta wada jest także zaletą, ponieważ ma ona wpływ na cenę. Brak zbędnej taśmy oznacza niższy koszt wyprodukowania taśmy, a cena trzeba przyznać jest rewelacyjna patrząc na jakość taśmy. Żadna z taśm dostępnych na rynku nie oferuje tak znakomitej ceny, no i do tego możemy wspierać nasz przemysł.

taśma okienna integra silver

taśma okienna integra silver

Taśmy występują w trzech szerokościach 70, 100 i 150 mm, więc nie ma problemu z dostosowaniem ich do własnych warunków na montażu. Taśmy tak jak wspomniałem mogą posiadać taśmę do przyklejenia do okna tylko z jednej strony – albo z tej samej co taśma butylowa, albo po drugiej stronie (symetryczna lub niesymetryczna).

Taśmy produkuje rodzima firma AIB, natomiast będzie ją można nabyć w hurtowni montażowej i sklepie internetowym MONTERS.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.