Akcesoria do okien

nawiewnik okiennyW tym artykule chciałbym poruszyć kwestie kilku przydatnych akcesoriów którymi w łatwy i tani sposób będziemy mogli rozbudować nasze okna w dodatkowe i przydatne funkcje.

Oto kilka przedmiotów które uczynią nasze okna bardziej funkcjonalnymi i rozszerzą działanie naszych okien. Przydatne akcesoria do okien:
zatrzask balkonowy
1. Zatrzask balkonowy z pochwytem – jest to rzecz prosta do samodzielnego montażu i bardzo przydatna. Zatrzask montuje się na okucie, natomiast pochwyt po zewnętrznej stronie na skrzydło. Jest to funkcja bardzo przydatna zimą, lub przy dużych przeciągach ale także latem. Dzięki niej możemy wyjść na balkon/taras i zatrzasnąć za sobą drzwi balkonowe. Inną całkiem trafną nazwą jest “uchwyt palacza”. Możemy wyjść sobie na “dymek” i zatrzasnąć drzwi nie wpuszczając nieświeżego powietrza do mieszkania. Aby wejść z powrotem do mieszkania wystarczy pociągnąć za pochwyt.

2. Regulator stopniowanego uchyłu – Element którego jedną część mocujemy na ramie, natomiast drugą na skrzydło. Część na ramie posiada grzebień dzięki któremu możemy dowolnie regulować szerokość szczeliny do wentylacji. I tak np zimą możemy zrobić minimalny uchył, natomiast latem może być on znacznie szerszy. Funkcja działa tez częściowo na otwarcie okna.
stopniowany uchył

3. Klamka na kluczyk lub na przycisk – poza poprawieniem właściwości antywłamaniowych naszego okna może ona pełnić także funkcję zabezpieczającą przed niechcianym otwarciem okna przez nasze pociechy.
klamka z kluczykiem

4. Ogranicznik rozwarcia. Element przydatny zwłaszcza przy drzwiach balkonowych. Zabezpiecza drzwi lub okna przed nadmiernym otwarciem, dzięki czemu drzwi lub okna nie będą obijać o wnękę okienną lub parapet w przypadku drzwi balkonowych.

5. Uszczelka przeciwkurzowa – pełni funkcję estetyczną i praktyczną. Stanowi estetyczny element wykończenia wrębu okuciowego, ale także zabezpiecza go przed kurzem i brudem.
uszczelka przeciwkurzowa

6. Nawiewniki okienne – poprawiają klimat w pomieszczeniach dzięki ciągłej wymianie powietrza. Często pomagają też pozbyć się grzyba lub wilgoci w mieszkaniu. Nawiewnik okienny składa się z dwóch części – czerpni zewnętrznej i okapu wewnętrznego. Część zewnętrzna pełni z reguły jedynie funkcję maskującą otwór zewnętrzny, natomiast część wewnętrzna może posiadać regulator strumienia powietrza. Nawiewniki mogą być ręczne, ciśnieniowe, oraz higrosterowane.
nawiewniki okienne

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.